Mercedes-Benz Actros LH '02 bulk semitrailer "Quoos"
Product number:
268943
Listprice:
22,57 €
Spedition Quoos GmbH is dealing with nationwide and international silo tipper and canvas freight forwarding. The company's silo fleet consists of vehicles from 32 up to 60 m³. As Quoos has its headquarters near the Czech Republic, it is little wonder that Quoos has specialized in services to and from the Czech Re-public.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Quoos |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 03/2004 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Spedition Quoos GmbH is dealing with nationwide and international silo tipper and canvas freight forwarding. The company's silo fleet consists of vehicles from 32 up to 60 m³. As Quoos has its headquarters near the Czech Republic, it is little wonder that Quoos has specialized in services to and from the Czech Re-public.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Quoos |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 90 g |
| Production date | 03/2004 |
| Limited quantity | 750 |