MAN TGA XXL lowboy trailer with Ariane tank "Reichhart"
Product number:
148535
Listprice:
25,13 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reichhart |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 287 x 155 x 50 mm |
| Weight | 123.3 g |
| Release Date | November/December 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Reichhart |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 287 x 155 x 50 mm |
| Weight | 123.3 g |
| Release Date | November/December 2002 |