Mercedes-Benz Atego box-type truck „Beruf und Familie"
Product number:
286091
Listprice:
17,50 €
This model was produced for an open house with family festival for the staff members of the Mercedes-Benz subsidiary Wörth.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | Black-and-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 157 x 75 x 35 mm |
| Weight | 42.5 g |
| Production date | 09/2007 |
| Limited quantity | 700 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This model was produced for an open house with family festival for the staff members of the Mercedes-Benz subsidiary Wörth.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Color | Black-and-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 157 x 75 x 35 mm |
| Weight | 42.5 g |
| Production date | 09/2007 |
| Limited quantity | 700 |