Mercedes-Benz Actros L tank container semitrailer "DC Collection"
Product number:
286237
Listprice:
27,50 €
Exclusive model for the Mercedes shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 69.5 g |
| Production date | 12/2007 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Exclusive model for the Mercedes shop.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Turquoise |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 69.5 g |
| Production date | 12/2007 |
| Limited quantity | 1000 |