Iveco S-Way curtain canvas semitrailer "Monjean"
Product number:
314060
Listprice:
39,95 €
The shipping company Monjean is based in Düren near Aachen, Germany, and has relied on Iveco tractors for many years. The current Iveco S-Way is also already part of the fleet, and is realized as a Herpa model with a curtain canvas trailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.4 g |
| Release Date | September/October 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Monjean is based in Düren near Aachen, Germany, and has relied on Iveco tractors for many years. The current Iveco S-Way is also already part of the fleet, and is realized as a Herpa model with a curtain canvas trailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.4 g |
| Release Date | September/October 2021 |