MAN TGS NN curtain canvas semitrailer truck "Wandt"
Product number:
312943
Listprice:
29,95 €
In local transport, especially for general cargo, the Brunswick transport company Wandt operates vehicles in a new design. A MAN TGS with the new NN cab and a curtain canvas body is currently being released.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 56 g |
| Release Date | March/April 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In local transport, especially for general cargo, the Brunswick transport company Wandt operates vehicles in a new design. A MAN TGS with the new NN cab and a curtain canvas body is currently being released.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 56 g |
| Release Date | March/April 2021 |