Iveco Stralis Highway XP curtain canvas semitrailer „Multipli Arcese“ (I)
Product number:
309516
Listprice:
39,95 €
Herpa has time and again released models of the Italy-based forwarder Multipli Arcese which stand out by their red and golden design. We release a model with the new Iveco Stralis XP tractor.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Multipli Arcese transporti Italien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-beige |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa has time and again released models of the Italy-based forwarder Multipli Arcese which stand out by their red and golden design. We release a model with the new Iveco Stralis XP tractor.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Multipli Arcese transporti Italien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-beige |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Release Date | November/December 2018 |