Mercedes-Benz Actros LH tank container semitrailer "LMF"
Product number:
285162
Listprice:
24,50 €
LMF is the leading manufacturer of high-pressure piston compressors for natural and industrial gases in Austria. Over 90 percent of the machines, manufactured by LMF, are exported worldwide. Main customers are oil- and gas producers and their logisticians. A
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | LMF |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 36 mm |
| Weight | 64 g |
| Production date | 05/2007 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
LMF is the leading manufacturer of high-pressure piston compressors for natural and industrial gases in Austria. Over 90 percent of the machines, manufactured by LMF, are exported worldwide. Main customers are oil- and gas producers and their logisticians. A
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | LMF |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 36 mm |
| Weight | 64 g |
| Production date | 05/2007 |
| Limited quantity | 500 |