Iveco S-Way LNG box semitrailer „UPS"
Product number:
315036
Listprice:
39,95 €
The logistics company UPS also already uses the current Iveco S-Way in its corporate colors as a box semitrailer. The model of this UPS vehicle is also produced in a unique edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | UPS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | July/August 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The logistics company UPS also already uses the current Iveco S-Way in its corporate colors as a box semitrailer. The model of this UPS vehicle is also produced in a unique edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | UPS |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | July/August 2022 |