Mercedes-Benz Actros LH '02 (V8) Case suitcase PC special box
Product number:
286138
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 74 x 76 mm |
| Weight | 260 g |
| Production date | 09/2007 |
| Limited quantity | 1100 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 74 x 76 mm |
| Weight | 260 g |
| Production date | 09/2007 |
| Limited quantity | 1100 |