Liebherr bulldozer PR 734 LX Litronic
Product number:
157469
Listprice:
24,00 €
We now also release a Liebherr bulldozer in the red and silver construction vehicle series.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Liebherr |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 158 x 76 x 50 mm |
| Weight | 54.1 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
We now also release a Liebherr bulldozer in the red and silver construction vehicle series.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Liebherr |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 158 x 76 x 50 mm |
| Weight | 54.1 g |
| Release Date | September/October 2010 |