Mercedes-Benz Actros L MP3 stake semitrailer with loading "Ebert"
Product number:
298261
Listprice:
24,50 €
Stefan Ebert GmbH is a Mercedes-Benz partner and specialist dealer for special utility vehicles. This wood transporter including load is also a part of the company fleet which is based in Burghaun, Hesse.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ebert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 75 x 35 mm |
| Weight | 142 g |
| Production date | 07/2010 |
| Limited quantity | 750 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Stefan Ebert GmbH is a Mercedes-Benz partner and specialist dealer for special utility vehicles. This wood transporter including load is also a part of the company fleet which is based in Burghaun, Hesse.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ebert |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 75 x 35 mm |
| Weight | 142 g |
| Production date | 07/2010 |
| Limited quantity | 750 |