MAN TGS LX Euro 6 rigid tractor, reseda green
Product number:
302388-002
Listprice:
14,50 €
The rigid tractor assortment is enhanced by the current MAN TGS variant with LX cab - initially produced with a blazing reseda green cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | reseda green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.1 g |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The rigid tractor assortment is enhanced by the current MAN TGS variant with LX cab - initially produced with a blazing reseda green cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | reseda green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.1 g |
| Release Date | July/August 2014 |