Mercedes-Benz Actros LH walking floor semitrailer "Janitschitsch"
Product number:
289252
Listprice:
23,00 €
The company Janitschitsch has an over 20-year experience in the field of transporting bulk goods of all kinds. It headquarters are located in the town of Meppen, in the north German state of Lower Saxony.This model was produced exclusively for Janitschitsch.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Jantschitsch |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 86 g |
| Production date | 06/2008 |
| Limited quantity | 550 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The company Janitschitsch has an over 20-year experience in the field of transporting bulk goods of all kinds. It headquarters are located in the town of Meppen, in the north German state of Lower Saxony.This model was produced exclusively for Janitschitsch.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Jantschitsch |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White-red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 86 g |
| Production date | 06/2008 |
| Limited quantity | 550 |