Iveco S-Way ND flat bed semitrailer with crane, grey/yellow
Product number:
316415
Listprice:
39,95 €
The series of gray/yellow construction vehicles is completed with these two model combinations. While the Iveco S-Way as a flat-roof tractor unit has a crane semitrailer saddled on it, the first construction tipper trailer tractor of the series, here on a MAN chassis, is used.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | November/December 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The series of gray/yellow construction vehicles is completed with these two model combinations. While the Iveco S-Way as a flat-roof tractor unit has a crane semitrailer saddled on it, the first construction tipper trailer tractor of the series, here on a MAN chassis, is used.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | November/December 2023 |