Iveco S-Way ND flat bed trailer truck, orange
Product number:
316217
Listprice:
39,95 €
The Iveco S-Way in municipal orange is now available in the form of the construction material trailer truck (with loading crane), which fits seamlessly into the range and forms the counterpart to the Volvo semitrailer truck.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | May/June 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Iveco S-Way in municipal orange is now available in the form of the construction material trailer truck (with loading crane), which fits seamlessly into the range and forms the counterpart to the Volvo semitrailer truck.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | May/June 2023 |