Mercedes-Benz Actros LH '02 curtain canvas semitrailer "Schmidt"
Product number:
289863
Listprice:
29,50 €
Schmidt GmbH from Neuwied in Rheinland Pfalz produces high-quality flooring like floor boards, parquet flooring and other derived timber products. This model was produced exclusively for Schmidt.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schmidt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Grey metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Production date | 08/2008 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Schmidt GmbH from Neuwied in Rheinland Pfalz produces high-quality flooring like floor boards, parquet flooring and other derived timber products. This model was produced exclusively for Schmidt.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schmidt |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Grey metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Production date | 08/2008 |
| Limited quantity | 500 |