MAN TGS garbage truck "Wertz Aachen"
Product number:
309424
Listprice:
32,95 €
In the Aachen-area, Wertz is also active in disposal of commercial waste. Currently, MAN compactor trucks featuring the company design are operated.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wertz Aachen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 50.7 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the Aachen-area, Wertz is also active in disposal of commercial waste. Currently, MAN compactor trucks featuring the company design are operated.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wertz Aachen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 50.7 g |
| Release Date | November/December 2018 |