Hamm tandem roller DV 90
Product number:
158206
Listprice:
24,50 €
In the colors of the Herpa construction vehicle fleet, wenow also release the Hamm tandem roller DV 90. All details were printed on the red and silver model.
| Manufacturer | Hamm |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hamm |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Orange silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 158 x 76 x 50 mm |
| Weight | 54.1 g |
| Release Date | May/June 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the colors of the Herpa construction vehicle fleet, wenow also release the Hamm tandem roller DV 90. All details were printed on the red and silver model.
| Manufacturer | Hamm |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hamm |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Orange silver |
| Packaging dimensions LxWxH | 158 x 76 x 50 mm |
| Weight | 54.1 g |
| Release Date | May/June 2011 |