Gräf & Stift ÜH 240 Bahnbus "ÖBB"
Product number:
148146
Listprice:
16,41 €
| Manufacturer | Gräf & Stift |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bahn Bus ÖBB |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | Dark orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 202 x 75 x 35 mm |
| Weight | 69 g |
| Release Date | May/June 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Gräf & Stift |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bahn Bus ÖBB |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | Dark orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 202 x 75 x 35 mm |
| Weight | 69 g |
| Release Date | May/June 2002 |