Food tank semitrailer 32 cbm 3axles (Feldbinder)
Product number:
076463-002
Listprice:
18,95 €
The Feldbinder food tank trailer is released with revised pump box and a slightly modified chassis compared to the chemical tank trailer.
| Manufacturer | Feldbinder |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | Chassis red |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 57 g |
| Release Date | March/April 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Feldbinder food tank trailer is released with revised pump box and a slightly modified chassis compared to the chemical tank trailer.
| Manufacturer | Feldbinder |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | Chassis red |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 57 g |
| Release Date | March/April 2016 |