MAN TGA XXL with a Herpa BMW X5
Product number:
256810
Listprice:
51,09 €
| Manufacturer | BMW, MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Diorama-Truck |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Black blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 260 g |
| Production date | 11/2001 |
| Limited quantity | 1100 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | BMW, MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Diorama-Truck |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Black blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 260 g |
| Production date | 11/2001 |
| Limited quantity | 1100 |