GAZ 69, 2er-Set "CA"
Product number:
700566
Listprice:
19,50 €
The GAZ of the Russian border patrol is delivered as TT-scale 2-piece set featuring the red-white logo.
| Manufacturer | GAZ |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | CA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | olive-green |
| Packaging dimensions LxWxH | 76 x 40 x 36 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | January/February 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The GAZ of the Russian border patrol is delivered as TT-scale 2-piece set featuring the red-white logo.
| Manufacturer | GAZ |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | CA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | military |
| Material | plastic |
| Color | olive-green |
| Packaging dimensions LxWxH | 76 x 40 x 36 mm |
| Weight | 15 g |
| Release Date | January/February 2013 |