Mercedes-Benz Axor container semitrailer "Chemion"
Product number:
279710
Listprice:
23,60 €
Chemion-Logisitik is not only handling the internal transport between the individual production facilities for diverse chemical companies, but also takes care of the disposal of chemical waste. This model was produced exclusively for the Leverkusen-based company.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Chemion |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 70 g |
| Production date | 04/2006 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Chemion-Logisitik is not only handling the internal transport between the individual production facilities for diverse chemical companies, but also takes care of the disposal of chemical waste. This model was produced exclusively for the Leverkusen-based company.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Chemion |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 70 g |
| Production date | 04/2006 |
| Limited quantity | 500 |