Iveco S-Way LNG curtain canvas semitrailer "Fercam" (Italy / Bozen)
Product number:
315029
Listprice:
44,95 €
The models of the South Tyrolean haulage company Fercam are in great demand. This Iveco S-Way now also has the green "tail" of the cab on the semi-trailer. As always, the rear of the trailer is branded with a unique children's picture. The model is a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | grey, green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Release Date | March/April 2024 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The models of the South Tyrolean haulage company Fercam are in great demand. This Iveco S-Way now also has the green "tail" of the cab on the semi-trailer. As always, the rear of the trailer is branded with a unique children's picture. The model is a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | grey, green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Release Date | March/April 2024 |