Mercedes-Benz Actros LH jumbo curtain canvas semitrailer "GRT"
Product number:
280891
Listprice:
30,26 €
GRT is specialist for shipping and transportation, warehouse logistics, and service provider for dispatch and shipping with their own repair shop, gas station and truck washing plant. GRT Manfred Renz GmbH & Co.KG has currently more than 80 employees working at the headquarter in Sulz on the Neckar, further employees are working in the subsidiaries Enns (Austria), Bratislava (Slovakia) and Györ (Hungary).
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | GRT |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Production date | 07/2006 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
GRT is specialist for shipping and transportation, warehouse logistics, and service provider for dispatch and shipping with their own repair shop, gas station and truck washing plant. GRT Manfred Renz GmbH & Co.KG has currently more than 80 employees working at the headquarter in Sulz on the Neckar, further employees are working in the subsidiaries Enns (Austria), Bratislava (Slovakia) and Györ (Hungary).
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | GRT |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Production date | 07/2006 |
| Limited quantity | 500 |