Mercedes-Benz Actros LH silo semitrailer "Feldbinder"
Product number:
276030
Listprice:
50,78 €
A real highlight for all fans of tank and silo vehicles. For the "Transport and Logistics" fair in Munich, we produced two lavishly deco-rated promotional models. Apart from the very detailed imprints, the models' many chromium parts stick out immediately.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | FFB Feldbinder |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 75 mm |
| Weight | 262 g |
| Production date | 05/2005 |
| Limited quantity | 1150 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A real highlight for all fans of tank and silo vehicles. For the "Transport and Logistics" fair in Munich, we produced two lavishly deco-rated promotional models. Apart from the very detailed imprints, the models' many chromium parts stick out immediately.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | FFB Feldbinder |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue / gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 75 mm |
| Weight | 262 g |
| Production date | 05/2005 |
| Limited quantity | 1150 |