MAN TGA XXL low-boy semitrailer
Product number:
148603
Listprice:
25,25 €
The latest version of the first MAN TGA lowboy semitrailer, the new MAN TG 660 A, is released featuring authentic heavy-duty aggregates, a completely new chassis with ramming bars and integrated headlights. This model supplements the current Herpa fleet of construction vehicles.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 139 g |
| Release Date | November/December 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The latest version of the first MAN TGA lowboy semitrailer, the new MAN TG 660 A, is released featuring authentic heavy-duty aggregates, a completely new chassis with ramming bars and integrated headlights. This model supplements the current Herpa fleet of construction vehicles.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 139 g |
| Release Date | November/December 2002 |