Iveco Stralis NP curtain canvas semitrailer Fercam
Product number:
312493
Listprice:
39,95 €
Also Fercam from Italy is already on the road across Europe with the gas-powered Iveco Stralis NP tractors. The additional green applications on the driver’s cab and the gas tank of these vehicles are striking, which Herpa will also realize true to the original.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.4 g |
| Release Date | November/December 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Also Fercam from Italy is already on the road across Europe with the gas-powered Iveco Stralis NP tractors. The additional green applications on the driver’s cab and the gas tank of these vehicles are striking, which Herpa will also realize true to the original.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Fercam |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93.4 g |
| Release Date | November/December 2020 |