Iveco Trakker 4x4 thermogenic truck „Riwatrans“
Product number:
310789
Listprice:
34,95 €
310789 Iveco Trakker 4×4 thermal insulation semitrailer “Riwatrans”The series of vehicles of the fictitious forwarding agency Riwatrans will be continued with a new model. The new Iveco Trakker 4×4 tractor unit pulls a thermal insulation semitrailer equipped with a tarpaulin.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62.1 g |
| Release Date | September/October 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
310789 Iveco Trakker 4×4 thermal insulation semitrailer “Riwatrans”The series of vehicles of the fictitious forwarding agency Riwatrans will be continued with a new model. The new Iveco Trakker 4×4 tractor unit pulls a thermal insulation semitrailer equipped with a tarpaulin.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 62.1 g |
| Release Date | September/October 2019 |