GAZ 69
Product number:
066037
Listprice:
19,95 €
New type! The GAZ 69 in the 1/120 TT scale is delivered as a set of two in sand-beige and yellow olive. The models are delivered with detachable canvas covers.
| Manufacturer | GAZ |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.4 g |
| Release Date | May/June 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The GAZ 69 in the 1/120 TT scale is delivered as a set of two in sand-beige and yellow olive. The models are delivered with detachable canvas covers.
| Manufacturer | GAZ |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | car |
| Collection | classic cars |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 73 x 40 x 33 mm |
| Weight | 15.4 g |
| Release Date | May/June 2012 |