Iveco S-Way curtain canvas semitrailer Müller Warstein
Product number:
315197
Listprice:
49,95 €
The shipping company Müller-Pischa from Warstein uses the Iveco S-Way in the Magirus edition. A picture of this special tractor also adorns the sides and rear of the semitrailer. Herpa will produce this brilliant model by means of stencil painting and halftone printing in a unique edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | September/October 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The shipping company Müller-Pischa from Warstein uses the Iveco S-Way in the Magirus edition. A picture of this special tractor also adorns the sides and rear of the semitrailer. Herpa will produce this brilliant model by means of stencil painting and halftone printing in a unique edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | September/October 2022 |