Mercedes-Benz Actros L volume curtain canvas semitrailer "Haas/Junghans"
Product number:
956215
Listprice:
47,95 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ferntrans Haas Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Production date | 04/2024 |
| Specialmodel Type | special model for retailers in Baden-Wuerttemberg |
| Release Date | May/June 2024 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 550 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ferntrans Haas Spedition |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 93 g |
| Production date | 04/2024 |
| Specialmodel Type | special model for retailers in Baden-Wuerttemberg |
| Release Date | May/June 2024 |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 550 |