MAN TGS NN round trough dump truck 4-axle
Product number:
312417
Listprice:
27,95 €
New type! The new MAN TGX, whose new small cab is marketed under the designation NN, appears for the first time in the Herpa range with this four-axle round trough truck. Further combinations with the small cab will follow in the Herpa range.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | communal orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 47.2 g |
| Release Date | September/October 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new MAN TGX, whose new small cab is marketed under the designation NN, appears for the first time in the Herpa range with this four-axle round trough truck. Further combinations with the small cab will follow in the Herpa range.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | communal orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 47.2 g |
| Release Date | September/October 2020 |