Mercedes-Benz Actros L interchangeable box trailer "Diehl"
Product number:
278423
Listprice:
30,26 €
Founded in the 30ies, the conveyance company Diehl has developed into a full-service provider since that. Diehl provides, besides transporting goods, also storage, dispatch handling and customs clearance for worldwide shipping. The logistician provides daily service – also international – to 51 stations in 29 countries – of course including online tracking of the mailings. Since 1 December 2005 Diehl also services daily destinations in Eastern Europe.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Diehl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 35 x 75 mm |
| Weight | 89 g |
| Production date | 11/2005 |
| Limited quantity | under 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Founded in the 30ies, the conveyance company Diehl has developed into a full-service provider since that. Diehl provides, besides transporting goods, also storage, dispatch handling and customs clearance for worldwide shipping. The logistician provides daily service – also international – to 51 stations in 29 countries – of course including online tracking of the mailings. Since 1 December 2005 Diehl also services daily destinations in Eastern Europe.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Diehl |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 35 x 75 mm |
| Weight | 89 g |
| Production date | 11/2005 |
| Limited quantity | under 500 |