Mercedes-Benz Actros L volume semitrailer "Scholpp"
Product number:
287869
Listprice:
24,50 €
No matter if it’s the automotive industry, construction sites, communications, power supply or many other branches – SCHOLPP is there and is considered to be the leading provider of crane services. Annually, the crane and transport teams operate 10,000 varied tasks worldwide.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Scholpp |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Production date | 02/2008 |
| Limited quantity | 1400 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
No matter if it’s the automotive industry, construction sites, communications, power supply or many other branches – SCHOLPP is there and is considered to be the leading provider of crane services. Annually, the crane and transport teams operate 10,000 varied tasks worldwide.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Scholpp |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 89.5 g |
| Production date | 02/2008 |
| Limited quantity | 1400 |