Icelandair Boeing 757-200 "Hekla Aurora"
Product number:
610735
Listprice:
28,95 €
Registration: TF-FIU
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Icelandair |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 757 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 321 x 40 x 170 mm |
| Wingspan | 190 mm |
| Weight | 145 g |
| Release Date | September/October 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Registration: TF-FIU
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Icelandair |
| Category | SnapFit |
| Wings Type | 757 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 321 x 40 x 170 mm |
| Wingspan | 190 mm |
| Weight | 145 g |
| Release Date | September/October 2015 |