Goldhofer low boy trailer 5-axle with enclosed chutes, moss green
Product number:
076388-007
Listprice:
15,92 €
| Manufacturer | Goldhofer |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | mossgreen |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 75 x 35 mm |
| Weight | 49.9 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Goldhofer |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Accesories & Parts |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | mossgreen |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 75 x 35 mm |
| Weight | 49.9 g |
| Release Date | September/October 2018 |