French Air Force Airbus A330 MRTT “Phénix” - ERVTS 01.031 “Bretagne”, Istres-Le Tubé Air Base
Product number:
536677
Listprice:
42,95 €
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 MRTT |
| Material | metal |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Weight | 124 g |
| Aircraft Registration | F-UJCG / 041 |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 MRTT |
| Material | metal |
| Color | grey |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Weight | 124 g |
| Aircraft Registration | F-UJCG / 041 |
| Release Date | November/December 2022 |