FlyNiki Airbus A321
Product number:
520942
Listprice:
19,00 €
Four Airbus A321 are in the fleet of Niki from Austria. Like all airplanes of the airline, OE-LET, too features the name of a music or dance style, being named “Heavy Metal”.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | FlyNiki |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A321 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 28 x 95 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 55 g |
| Aircraft Registration | OE-LET |
| Release Date | January/February 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Four Airbus A321 are in the fleet of Niki from Austria. Like all airplanes of the airline, OE-LET, too features the name of a music or dance style, being named “Heavy Metal”.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | FlyNiki |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A321 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 95 x 28 x 95 mm |
| Wingspan | 68 mm |
| Weight | 55 g |
| Aircraft Registration | OE-LET |
| Release Date | January/February 2012 |