Fire department transport container "Set 2"
Product number:
053297
Listprice:
16,39 €
Three more container variants, inter alia a completely closed box, enhance the accessories range. These containers are also delivered in red.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Accesories & Parts |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52.3 g |
| Release Date | March/April 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Three more container variants, inter alia a completely closed box, enhance the accessories range. These containers are also delivered in red.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Accesories & Parts |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52.3 g |
| Release Date | March/April 2013 |