Eurowings Discover Airbus A330-300 – D-AIKA
Product number:
613668
Listprice:
28,95 €
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Eurowings |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 330 x 56 x 135 mm |
| Wingspan | 302 mm |
| Weight | 350 g |
| Aircraft Registration | D-AIKA |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Eurowings |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 330 x 56 x 135 mm |
| Wingspan | 302 mm |
| Weight | 350 g |
| Aircraft Registration | D-AIKA |
| Release Date | November/December 2022 |