Eurolot Bombardier Q400 "Podkarpackie Travel"
Product number:
527088
Listprice:
23,00 €
This Q400 of the regional subsidiary of Poland’s LOT sports a special livery promoting the Carpathian foothills as a vacation destination.
| Manufacturer | Bombardier |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | EuroLOT |
| Category | WINGS |
| Wings Type | DHC-8 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 57 mm |
| Weight | 25 g |
| Aircraft Registration | SP-EQE |
| Release Date | November/December 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This Q400 of the regional subsidiary of Poland’s LOT sports a special livery promoting the Carpathian foothills as a vacation destination.
| Manufacturer | Bombardier |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | EuroLOT |
| Category | WINGS |
| Wings Type | DHC-8 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 57 mm |
| Weight | 25 g |
| Aircraft Registration | SP-EQE |
| Release Date | November/December 2014 |