Etihad Airways Airbus A340-600
Product number:
523998-001
Listprice:
26,00 €
New Registration: "A6-EHK"
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Etihad |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A340 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 127 mm |
| Weight | 148 g |
| Aircraft Registration | A6-EHK |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New Registration: "A6-EHK"
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Etihad |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A340 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 127 mm |
| Weight | 148 g |
| Aircraft Registration | A6-EHK |
| Release Date | January/February 2014 |