Emirates Boeing 777-300ER - UAE 50th Anniversary – A6-EGE
Product number:
536219
Listprice:
37,95 €
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Emirates |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 777 |
| Material | metal |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 143 x 40 x 143 mm |
| Wingspan | 130 mm |
| Weight | 176 g |
| Aircraft Registration | A6-EGE |
| Release Date | May/June 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Emirates |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 777 |
| Material | metal |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 143 x 40 x 143 mm |
| Wingspan | 130 mm |
| Weight | 176 g |
| Aircraft Registration | A6-EGE |
| Release Date | May/June 2022 |