Emirates Airbus A380-800
Product number:
514521-001
Listprice:
32,00 €
New Regristration: A6-EDT
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Emirates |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A380 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 166 x 50 x 166 mm |
| Wingspan | 160 mm |
| Weight | 250 g |
| Aircraft Registration | A6-EDT |
| Release Date | March/April 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New Regristration: A6-EDT
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Emirates |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A380 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 166 x 50 x 166 mm |
| Wingspan | 160 mm |
| Weight | 250 g |
| Aircraft Registration | A6-EDT |
| Release Date | March/April 2013 |