Edelweiss Air Airbus A330-300
Product number:
558129
Listprice:
74,95 €
ID: "HB-JHR" / Registration: "HB-JHR"
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Edelweiss Air |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 325 x 105 x 320 mm |
| Wingspan | 302 mm |
| Weight | 720 g |
| Aircraft Registration | HS-DQB |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
ID: "HB-JHR" / Registration: "HB-JHR"
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Edelweiss Air |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A330 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 325 x 105 x 320 mm |
| Wingspan | 302 mm |
| Weight | 720 g |
| Aircraft Registration | HS-DQB |
| Release Date | November/December 2016 |