Eastline Ilyushin IL-76
Product number:
510745
Listprice:
16,92 €
| Manufacturer | Ilyushin |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | East Line |
| Category | WINGS |
| Wings Type | IL-76 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 119 x 32 x 118 mm |
| Wingspan | 101 mm |
| Weight | 90 g |
| Aircraft Registration | RA-76462 |
| Release Date | September/October 2003 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Ilyushin |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | East Line |
| Category | WINGS |
| Wings Type | IL-76 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 119 x 32 x 118 mm |
| Wingspan | 101 mm |
| Weight | 90 g |
| Aircraft Registration | RA-76462 |
| Release Date | September/October 2003 |