DAF XG rigid tractor, tyscan yellow metallic
Product number:
316262
Listprice:
21,95 €
Also the DAF XG cab may not be missing in the presentation color tuscan yellow metallic. The model of the DAF XG+ (315784) in the striking color was sold out with start of delivery.
| Manufacturer | DAF |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | tuscan yellow metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | May/June 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Also the DAF XG cab may not be missing in the presentation color tuscan yellow metallic. The model of the DAF XG+ (315784) in the striking color was sold out with start of delivery.
| Manufacturer | DAF |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | tuscan yellow metallic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | May/June 2023 |