DAF 95 XF Eurotschlanen-Saddle Train 2a/3a
Product number:
145329
Listprice:
17,41 €
| Manufacturer | DAF |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Weyand Wermelskirchen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 91.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | DAF |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Weyand Wermelskirchen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 91.5 g |